פוסטים נוספים:

ביטקוין מחיר

מטבעות דיגיטליים רבים צצו ולרוב נקראים מטבעות מדור קודם. הביטקוין היה הקריפטו הראשון שהופיע בשוק. למרות שלפני ה- BTC קדם הרעיון של סוג דומה של מטבע אלקטרוני מבוזר, הביטקוין מובחן בהיותו "מטבע המטבע" הראשון שנעשה בו שימוש בפועל.

חודשיים לאחר מכן

ב- 3 בינואר, 2009, קידם נקמוטו את הבלוק הראשון של רשת הביטקוין, מה שנקרא Genesis Block, ואת המטבע הקריפטו הראשון בעולם. למרות שנקאמוטו היה הממציא המקורי של הביטקוין ומחבר היישום הראשון שלו, במהלך השנים אנשים רבים סייעו בשיפור תוכנת קריפטוגרפיה, תיקון נקודות תורפה והוספת תכונות חדשות. ביטקוין ספג ביקורת על השימוש בו בעסקאות בלתי חוקיות, צריכת חשמל גבוהה של כורים, תנודתיות במחירים וגניבה ממרכזיות.

הביטקוין זכה לתשומת לב המיינסטרים בתחילת 2017

והתפתחויות רגולטוריות השפיעו יתר על המידה על מחיר הביטקוין מכיוון שהרחיבו את טווח ההגעה של מטבעות קריפטוגרפיים. העלייה והירידה של בורסות הקריפטו, השולטות בכמויות ביטקוין משמעותיות, השפיעו גם הן על ביצועי המחיר של הביטקוין. לדוגמה, ההודעה על הכנסת מסחר עתידי בביטקוין בבורסת שיקגו מרכנתיל (CME) ובבורסת אופציות CBOE (CBOE) התקבלה בזינוק במטבעות קריפטוגרפיים שעזרו להעלות את מחיר הביטקוין מעל לרמה של 20,000 דולר בשנת 2017. – — גוקס, אחת מבורסות הקריפטו הראשונות בעולם, תרמה לשינויים המוזרים במחיר הביטקוין בשנת 2014. הנתונים מראים כי עתודות מטבע החוץ של ביטקוין – כמות הביטקוין שמחזיקות חברות כמו Coinbase ו- Binance – ירדה. לרמתם הנמוכה ביותר מאז נובמבר האחרון, בדיוק כשהמחיר החל בריצה העצומה שלו, והגיע לשיא של 65 אלף דולר באפריל. הביטקוין נאבק להרוויח בחודש האחרון, עם גיחה קצרה מעל 50,000 $ שהוכיחה שהיא קצרת מועד למרות שבנק גדול חזה שהמחיר יכפיל את עצמו.

מדד מחירי הביטקוין של קיטקו מציג את מחיר הביטקוין הנוכחי בדולר ארה"ב באמצעות ממוצע הבורסות המובילות בעולם

המחיר של מטבעות קריפטוגרפיים הוא מאוד תנודתי, כלומר כל מי שמבין כמה הביטקוין עולה או יורד יכול להשתנות תוך דקות. המחיר של הביטקוין נסחר הצידה במהלך החודש האחרון, וכמה צופי שוק סבורים כי בקרוב הוא יכול לעשות צעד גדול.

ניתן לרכוש ביטקוין בבורסות מטבעות קריפטוגרפיים ולאחסן אותם בארנקי קריפטו באמצעות בנקים משמרים כגון תאומים

מי שטרם גילה את השימוש במחשבים רבי עוצמה משלו יכול לקנות ולמכור ביטקוין במחירו בבורסות מקוונות כגון Coinbase ו- LocalBitcoins. ישנם מקומות שונים בהם ניתן לרכוש ביטקוין ולהחליף את המטבע, כאשר בורסות בינלאומיות זמינות עבור המקומיים.

כורה ביטקוין משתמש בפלטפורמת המחשב שלו

כדי לאמת עסקה ולהוסיף אותה לרשום. על ידי מתן כוח מחשוב לפתרון אלגוריתם כריית הביטקוין, כורה בודק ומאמת עסקאות ברשת הביטקוין. הפעלת פלטפורמת המחשב עולה כסף בשל עלות ההשקעה של רכישת המחשב ועלות החשמל, אך הכורים מתוגמלים באספקה חדשה של ביטקוין כחלק ממערכת המטבעות של הביטקוין, כמו גם מהעמלות שמשלם האדם שרוצה בצע את העסקאות במקרה זה אליס.

הוא מאורגן באמצעות רשת הידועה בשם blockchain, רישום מקוון המתעד את כל העסקאות ואת מחיר הביטקוין במקום אחד. ככל שכורים יותר מחשבים מתקשרים עם רשת הביטקוין כך יש סיכוי גבוה יותר לפתור את אלגוריתם הכרייה של הביטקוין ולזכות בביטקוין, והרשת מתגמלת אותם על כתיבת בלוקים חדשים לבלוקצ'יין הביטקוין. אף אחד לא שולט בבלוקים בבלוקצ'יין; במקום זאת, מחשבים מבוזרים הם ארנק הביטקוין שאתה מקבל בעת רכישת ביטקוין.

כדי לעקוב אחר ההפחתה בזמן אמת בתגמולים של בלוקים לכורים, תוכל לסמן את דף חציית הביטקוין של Coingeckos. הקיצוץ הוא חלק מהמדיניות המוניטרית המובנית שלה של תגמולים של כרייה לארבע שנים, והיא מוגבלת על ידי מכסה על היצע של 21 מיליון ביטקוין. ברגע שיטבעו 21 מיליון ביטקוין, לא תהיה הצעה חדשה של ביטקוינים אלה לתגמול כורים וכורים צפויים להרוויח בצורה של דמי עסקה.

משקיעים שהביטקוין שלהם בבורסה או בארנק התומך במטבע החדש יראו את אחזקותיהם כפולות כאשר מתווסף מטבע ביטקוין לביטקוין.

מחיר הביטקוין התחיל מאפס ומצא במהירות את דרכו לשוק במחיר שאתה רואה היום

הביטקוין הצליח ליצור קהילה עולמית והוליד תעשייה חדשה עם מיליוני חובבים שיצרו, השקיעו, סחרו והשתמשו בביטקוין ובמטבעות קריפטוגרפיים אחרים בחיי היומיום שלהם. אם לשפוט לפי תחזית הבום האחרונה של המשקיע הראשון של סנאפצ'ט, ג'רמי לי, אם סנאפצ'ט תגיע למחיר הביטקוין של 500 אלף דולר עד שנת 2030, זה נראה הרבה יותר מפתה לתפוס חלקיק של ביטקוין.

בזמנים של תנודתיות גבוהה וירידות מחירים משמעותיות

HODL הפכה למם אינטרנט בולט וזעקת גיוס לקהילת הביטקוין. ניתוחים קודמים של מחיר הביטקוין הראו שמחירו הוא פונקציה של המהירות והשימוש שלו כמטבע לעסקאות ולמסחר יומיומי. הגידול העצום בשימוש בביטקוין כצורת עסקה וכמאגר נכסים הביא כמה אנליסטים להאמין כי עליית מחיר המטבע הקריפטו קשורה למהומה כלכלית עולמית.